O Doorway stránkách

Doorway stránky představují jednu z nejrozšířenějších oblastí nepovolených technik SEO, respektive black-hat SEO (či hezky česky praSEO). Nejčastěji se jedná o vysoce optimalizované weby, jejichž jediným účelem je dosáhnout dobrých pozic, získat návštěvníky a pomocí JavaScriptu je přesměrovat jinam.

Doorway stránky

O doorway stránkách se hojně diskutuje. Jedná se o podvod, nebo je to spíš jen nevhodně zvolená forma propagace? Každý má jinou odpověď, každopádně co se týče vyhledávačů, ty se k této praktice staví nekompromisně, a jakmile doorway web odhalí, vymažou ho ze SERPu.

Doorway stránky mohou být efektivním nástrojem k získání návštěvníků. Dokáží ovšem také poškodit jméno firmy/značky. Z toho vyplývá, že je nejvíce ocení ti, kterým jde opravdu jen o surovou návštěvnost (porno, hazard).

Pokud máte k dispozici seznam zakoupených domén (doorway stránky jsou vhodné k pokrytí long tailu), zvažte, zda je dále držet, nebo na nich nevytvořit kvalitní podpůrné weby/mikrostránky. V případě, že vám záleží na vašem jméně, nejsou doorway pages vhodnou cestou.

Share
This entry was posted in praSEO. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>