O SEO

SEO

SEO, neboli Search Engine Optimalization, je komplexním souhrnem praktik, jejichž účelem je nejen zvýšení pozic ve vyhledávačích, ale především získat přirozenou cestou nové zákazníky nebo pravidelné čtenáře.

SEO včera a dnes

S pojmem optimalizace vyhledávače souvisí i rozvoj internetu obecně.

Na počátku byly vyhledávače vlastně jen nástrojem, který nacházel určité záznamy ve vlastním katalogu stránek. S přibývajícím množstvím nejrůznějších webů se začal rodit i nový druh služby. Šlo o skutečný vyhledávač, který v nekonečném oceánu stránek najde ty, o které má návštěvník zájem.

Vyhledávače v nové podobě se rychle staly hitem. Google, Yahoo! a další zaznamenaly obrovský úspěch. Této popularity si samozřejmě všimli i provozovatelé webů a začali se zajímat o to, jak se na dané výrazy (keywordy) dostat na nejlepší místa.

Na jedné straně tak byli webmasteři a na druhé vyhledávače a návštěvníci. Začal se řešit problém, které weby upřednostnit a které odsunout na horší pozici.

Vyhledávání obecně se stalo velmi komplexním oborem.

Najít ve stále rostoucím počtu webů ty vhodné, o něž má hledající uživatel zájem, se ukázalo jako složitý úkol, a ten, kdo ho zvládne, si ukrojí z velkého a chutného koláče. Mezi vyhledávači se rozhořel boj.

Ve vyhledávání hraje roli vícero proměnných a každý vyhledávač se po čase vydal vlastní cestou. Některé úspěšně, jiné méně.

Na straně vyhledávačů se bere ohled na rozličné faktory. I ony jsou „jen“ obyčejné weby, a bojují mezi sebou o návštěvníky. A aby si je udržely a získaly nové, musí nabízet i lepší výsledky vyhledávání jak konkurence.

K tomu slouží mnoho faktorů. Ať už se jedná o informace z vlastního PPC systému, nebo třeba trendy na sociálních sítích.

Dostaňte se na přední místa ve vyhledávání

Obecně platí, že nejlepší web, který v budoucnu dosáhne dobrých pozic, je ten, který má vlastní unikátní a bohatý obsah cílený na návštěvníka a jeho potřeby.

Samozřejmě existují i další konkrétní způsoby zlepšení pozic ve vyhledávačích. Ty hlavní z nich najdete v menu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>